Jak na praní sportovního oblečení.

Sportovní prádlo je z funkčních materiálů a ty tvoří speciální mikropóry, které odvádí od našeho těla pot. Správnou péčí zajistíme dlouho životnost, ale také správnou funkčnost tohoto oblečení. 

Máme pro vás pár tipů jak se správně starat o sportovního/funkčního oblečení. 

1. Nestříhejte hned cedulky, které obsahují cenné informace jak se o oblečení starat a hlavně na kolik °C (většinou pereme na 30-40°C) jej můžeme prát.

 

2. Nepoužívejte aviváž! Ta standardně prádlo provoní a změkčí, ale u funkční prádla funguje přesně naopak. Pružné textilie změkčit nepotřebují a molekuly parfému a dalších složek aviváže mohou při našem pocení společně reagovat a výsledný zápach ještě zesílit. Aviváž "ucpe" strukturu tkaniny, která zajišťuje odvod tepla a vody od těla a z funkčního materiálu nám vyrobí nepropustný hadr.

 

3. Dodržujte dávkování a také použití správného pracího prášku/geluV případě nadměrného dávkování, pračka nezvládne dostatečně vymáchat prádlo a mohou na něm zůstat zbytky pracího prostředku i po vyprání. Také může dojít k podobné reakci s potem jako v případě použití aviváže. 

Doporučujeme Vám používání vhodných prací prostředků, které najdete také v naší nabídce zde.

 

 

4. Jak často prát? Funkčnímu prádlu všeobecně svědčí méně časté praní. Myslete ale také na to, že vlhké oblečení je líhní bakterií. V případě, že nemáte možnost prádlo ihned vyprat, nechte jej nejlépe na slunci uschnout.

 

5. Praní na speciální programy. Dnešní pračky jsou vybaveny programy (sport, fitness, outdoor apod.) pro sportovní oblečení. Jedná se o šetrnější prací cyklus, který většinou nepřesahuje 30 - 40 minut a 30 °C. Úsporný program vhodný i pro častější praní funkčního prádla.

 

6. Sušení. Jen hodit do sušičky a je to! Bohužel to u funkčního prádla moc neplatí. Umělá vlákna schnou zpravidla sama velmi rychle a také sušička si plně neporadí s bakteriemi. Lepší je čerstvý vzduch a slunce.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz
Expresní doručení v Praze
Doprava zdarma při nákupu od 700 Kč*
30 dní na vrácení
Poradíme s výběrem